Terapia grupowa dla dzieci - projekt MIASTECZKO - czy zdążysz na nabór do 13 listopada? – OPRE Ośrodek Psychoterapii Rozwoju i Edukacji

Terapia grupowa dla dzieci – projekt MIASTECZKO – czy zdążysz na nabór do 13 listopada?

terapia-dla-dzieci-zwierzatkowo
Pierwsze kroki w przedszkolu i szkole – Warsztaty dla rodziców, zajęcia dla dzieci (29-09-2018 sobota)
17 września 2018
OPRE.pl Terapia-grupowa-dzieci-program-kraina-2020
Terapia grupowa dzieci w oparciu o autorski program „Kraina” – trwa nabór 2020
16 stycznia 2020
Pokaż wszystkie
OPRE.pl terapia grupowa dla dzieci MISTECZKO
 

Nabór do terapii na rok 2019/2020

 
OPRE czyli Ośrodek Psychoterapii Rozwoju i Edukacji w Wieliczce zaprasza Państwa do 13 listopada aby dołączyć do naboru na terapię grupową MIASTECZKO dla dzieci klasa II, III. Projekt skierowany do dzieci potrzebujących wsparcia w komunikacji z rówieśnikami, pedagogami lub w środowisku domowym. W czasie terapii dzieci budują miasteczko, w którym przeżywają różne przygody. Po raz pierwszy do terapii "MIASTECZKO" zostaną użyte duńskie klocki bObles-y. .

Kontakt: Maria Kudroń 530-717-346, więcej o terapii Miasteczko pod linkiem.

Zespół OPRE.pl


 

Na czym polega terapia grupowa w projekcie MIASTECZKO?


 

Miasteczko to jedna z niewielu terapii grupowych stworzona na potrzeby dzieci, które wchodząc w życie szkolne spotykają się z wyzwaniami, jakimi są wdrożenie w wymogi systemu edukacji oraz odnalezienie się w grupie rówieśniczej. Rodzice dostrzegają trudności adaptacyjne dziecka w szkole przejawiające się w nadpobudliwości lub wycofaniu lub innej formie, którą dziecko sygnalizuje swoje trudności. Nauczyciele przekazują informacje o „niegrzecznym” zachowaniu lub problemy ze skupieniem się i wykonywaniem poleceń.


Projekt Miasteczko prowadzony jest od kilkunastu lat. Pomógł już wielu dzieciom w radzeniu sobie z emocjami, współpracą i zabawą w grupie rówieśniczej. Dzięki tej terapii wchodzą w nastolatkowe życie z zasobem doświadczeń wspomagającym je w bezpieczne wejście w dorosłość.

Maria Kudroń*Proces terapeutycznej zabawy nadzoruje trzech specjalistów pracujących na co dzień z dziećmi i rodzinami, znających potrzeby emocjonalne różnych etapów rozwoju człowieka. W czasie zabawy kreowane są sytuacje, które dzieci odnajdą w życiu szkolnym i domowym i mogą pod „kloszem” terapeutycznym otrzymać informację jak mogą sobie poradzić w danej sytuacji. Budują miasto, wybierają jego władze, zawody, monetę. Spotkania odbywają się raz w tygodniu i każde jest pasjonującą przygodą dla „miasteczkowej” grupy.

Najbliższa grupa Miasteczko rusza 15 listopada. Do 12 listopada można zgłaszać się na konsultacje poprzedzające kwalifikacje dziecka do grupy.


Zajęcia prowadzą:

 
 
 

Do zamknięcia naboru pozostało:


 
00

Dni


00

Godzin


00

Minut


00

Sekund


 

Przyprowadź dziecko do "Miasteczka"Zapraszamy Państwa do OPRE w Wieliczce przy ulicy Kosiby 3